مهندس محمد آذرنهاد
صفحات وبلاگ
نویسنده: محمد آذرنهاد - ۳۱ خرداد ۱۳٩٢

محققان آمریکایی موفق به توسعه نسل جدید باتری دوستدار محیط زیست با استفاده از چوب، قلع و سدیم بعنوان مواد خام اولیه شده‌اند.  


به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باتری از یک برش باریک چوب هزار برابر باریکتر از یک ورق کاغذ استفاده شده که با لایه‌ای از قلع پوشش داده شده است.

فیبرهای چوبی از انعطاف پذیری بالایی برخوردار بوده و بطور طبیعی قادر به نگهداری آب غنی از مواد معدنی مشابه الکترولیت‌ها در باتری هستند. 

همچنین به جای لیتیوم که در بسیاری از باتری‌های قابل شارژ استفاده می‌شود، در این باتری دوستدار محیط زیست سدیم بکار رفته است.

آزمایشات صورت گرفته بر روی این باتری، قابلیت شارژ و دشارژ 400 برابری در مقایسه با باتری‌های لیتیومی را نشان می‌دهد که بالاترین ظرفیت در بین نانوباتری‌های سدیم- یون محسوب می‌شود.

این نوع باتری گزینه مناسبی برای مراکز ذخیره سازی انرژی در مقیاس بزرگ مانند مزارع بادی یا ایستگاه‌های شارژ خورشیدی هستند.

نتایج دستاورد محققان دانشگاه مریلند در توسعه باتری دوستدار محیط زیست در مجله Nano Letters منتشر شده است.

محمد آذرنهاد
بسمه تعالی ضمن تشکر از شما دوست عزیز به دلیل بازدید از وبلاگ اینجانب . تحصیلات بنده در رشته مهندسی مکانیک میباشد . این وبلاگ به دلیل تبادل مطالب علمی - اجتماعی و فرهنگی ایجاد شده است و بدیهی است که خالی از اشکال نیست لطفا با نظرات خود اینجانب را یاری فرمایید .
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :