مهندس محمد آذرنهاد
صفحات وبلاگ
نویسنده: محمد آذرنهاد - ٦ اردیبهشت ۱۳٩٢

رمان «تنهایی اعداد اول» نخستین اثر پائولو جوردانو نویسنده و استاد فیزیک ایتالیایی در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود .

 


به گزارش خبرنگار مهر رمان «تنهایی اعداد اول» نشوته پائولو جوردانو با ترجمه بهاره مهرنژاد از سوی نشر افراز در نمایشگاه بین‌المللی کتاب عرضه می‌شود.

جوردانو متولد شهر تورین در ایتالیاست و در دانشگاه این شهر و در رشته‌ فیزیک تحصیل کرده و صاحب مدرک دکترای فیزیک ذرات است.

«تنهایی اعداد اول» نخستین کتاب جوردانو است که در مدت کوتاه توجه بسیاری از منتقدان و اهالی ادبیات را به خود جلب کرد و توانست جایزه‌ ادبی استرگا، معتبرترین جایزه‌ ادبی ایتالیا را از آن خود کند.

 این کتاب همچنین به سی زبان ترجمه شده و بیش از یک میلیون نسخه از آن در سراسر جهان فروش رفته است.

وقایع رمان که در شهر تورین و بین سال‌های 1983 تا 2007 می‌گذرد، روایتگر زندگی دختر و پسری به‌نام‌ آلیس دلاروکا و ماتیا بالوسینو است که خیلی زود، و از هفت‌ ‌سالگی، با تلخی‌ها و ناکامی‌های زندگی مواجه می‌شوند.

 آلیس و ماتیا در نوجوانی کنار هم قرار می‌گیرند، اما با اینکه حس مشترکی دارند به‌ناچار از هم فاصله می‌گیرند و هریک راهی جداگانه انتخاب می‌کند.

ماتیا در ادامه زندگیش و به دنبال تحصیل در رشته ریاضی به این نتیجه می‌رسد که همه زندگی را می‌توان در تئوری ریاضیات خلاصه کرد و به دنبال هیمن نظر رابطه خود و آلیسس را نیز مانند دو عدد اول می‌بیند که هرگز قابلیت رسیدن به هم را ندارند.

 جوردانو در این رمان به‌کمک روایت‌های موازی و با استفاده از منطق ریاضیات خواننده را در جریان اتفاقات زندگی آلیس و ماتیا می‌گذارد.

این کتاب با اخد حق کپی رایت از نویسنده و ناشر این اثر در ایتالیا، به فارسی ترجمه شده است و بنا به گفته مترجم اثر ناشر و نویسنده با استقبال از این موضوع، در برابر حق نشر این اثر تنها به دریافت نسخه‌هایی از اثر ترجمه شده بسنده کرده‌اند.

محمد آذرنهاد
بسمه تعالی ضمن تشکر از شما دوست عزیز به دلیل بازدید از وبلاگ اینجانب . تحصیلات بنده در رشته مهندسی مکانیک میباشد . این وبلاگ به دلیل تبادل مطالب علمی - اجتماعی و فرهنگی ایجاد شده است و بدیهی است که خالی از اشکال نیست لطفا با نظرات خود اینجانب را یاری فرمایید .
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :