مهندس محمد آذرنهاد
صفحات وبلاگ
نویسنده: محمد آذرنهاد - ٢۸ اسفند ۱۳٩۱

 باز کن پنجره ها را ، که نسیم روز میلاد اقاقی ها را جشن می گیرد ، و بهار ،   روی هر شاخه ، کنار هر برگ ، شمع روشن کرده است . همه چلچله ها  برگشتند ، و طراوت را فریاد زدند . کوچه یکپارچه آواز شده است ، و درخت گیلاس ، هدیه جشن اقاقی ها را ، گل به دامن کرده است .

 باز کن پنجره ها را ای دوست ! هیچ یادت هست، که زمین را عطشی وحشی   سوخت ؟ برگ ها پژمردند ؟ تشنگی با جگر خاک چه کرد ؟ هیچ یادت هست ، توی تاریکی شب های بلند ، سیلی سرما با خاک چه کرد ؟ با سر و سینه گل های سپید ، نیمه شب ، باد غضبناک چه کرد ؟ هیچ یادت هست ؟

 حالیا معجزه باران را باور کن ! و سخاوت را در چشم چمن زار ببین ! و محبت را در روح نسیم ، که در این کوچه تنگ ، با همین دست تهی ، روز میلاد اقاقی ها جشن می گیرد . خاک ، جان یافته است . تو چرا سنگ شدی ؟ تو چرا این همه دلتنگ شدی ؟

 باز کن پنجره ها را ... و بهاران را باور کن !                                     

         باز کن پنجره ها را ... و بهاران را باور کن !

شعر از فریدون مشیری ، دوستان علاقه مند به آشنایی بیشتر با استاد مشیری به لینک ذکرشده مراجعه نمایند :  http://www.fereydoonmoshiri.org/fmpage01.htm

 

 

محمد آذرنهاد
بسمه تعالی ضمن تشکر از شما دوست عزیز به دلیل بازدید از وبلاگ اینجانب . تحصیلات بنده در رشته مهندسی مکانیک میباشد . این وبلاگ به دلیل تبادل مطالب علمی - اجتماعی و فرهنگی ایجاد شده است و بدیهی است که خالی از اشکال نیست لطفا با نظرات خود اینجانب را یاری فرمایید .
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :