مهندس محمد آذرنهاد
صفحات وبلاگ
نویسنده: محمد آذرنهاد - ۱۸ آبان ۱۳٩۱

نسل جدید لاستیک ویژه دوچرخه کوهستان علاوه بر خاصیت ضد پنچری می تواند باعث افزایش سرعت دوچرخه سوار شود.

 


به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت Britek Tire یک دهه قبل نمونه لاستیک ضد پنچری را برای خودرو طراحی کرد که چندان مورد استقبال قرار نگرفت، اما مسئولان امیدوارند که نسل جدید لاستیک بدون باد بتواند صنعت دوچرخه سازی را با تحول چشمگیری مواجه سازد.

«برایان راسل»، طراح نسل جدید لاستیک ویژه دوچرخه کوهستان تأکید می کند: با کمک لاستیک بدون باد، دوچرخه سوار می تواند بدون نگرانی از پنچر شدن از روی موانعی مانند میخ، سنگ یا خرده شیشه عبور کند.

در این تایر به جای استفاده از هوا، از لاستیک های کشیده شده بر روی مجموعه ای از میله های کامپوزیت تقویت شده با نانو لوله کربنی استفاده شده است.

این میله های کامپوزیتی باعث ذخیره سازی انرژی پتانسیل کشسانی درون چرخ ها شده و حرکت نرم و روان یا سخت را در مناطق کوهستانی تسهیل می کنند.

نمونه اولیه لاستیک بدون باد ویژه دوچرخه های کوهستان با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته و مرحله تولید گسترده این محصول بزودی آغاز می شود.

محمد آذرنهاد
بسمه تعالی ضمن تشکر از شما دوست عزیز به دلیل بازدید از وبلاگ اینجانب . تحصیلات بنده در رشته مهندسی مکانیک میباشد . این وبلاگ به دلیل تبادل مطالب علمی - اجتماعی و فرهنگی ایجاد شده است و بدیهی است که خالی از اشکال نیست لطفا با نظرات خود اینجانب را یاری فرمایید .
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :