مهندس محمد آذرنهاد
صفحات وبلاگ
نویسنده: محمد آذرنهاد - ۱٢ آبان ۱۳٩۱

محققان کانادایی , فناوری ایمن و اثربخشی را برای شارژ بی سیم خودروهای برقی با استفاده از دنده مغناطیسی کنترل از راه دور ارائه کردند.


 

به گزارش خبرگزاری مهر، "لورن واتهد" استاد فیزیک دانشگاه بریتیش کلمبیا گفت همیشه دانشمندان در تلاش برای ارائه شیوه ای برای شارژ بی سیم  وسایل برقی مختلف از تلفن همراه گرفته تا خودروهای برقی بوده اند.

وی افزود: اما نگرانی عمده برای شارژ بیسیم خودروها نخست برق زیاد و دوم میدانهای الکترومغناطیسی فرکانس بالا و همچنین تاثیرات ناشناخته و احتمالی آن برای سلامت انسانها است.

واتهد و همکارانش سیستمی ابداع کرده اند که در فرکانسی 100 برابر کمتر کار می کند و میزان قرار گرفتن در معرض میدانهای الکتریکی نیز ناچیز است.

این سیستم از دنده مغناطیسی کنترل از راه دور استفاده می کند در این سیستم یک دنده پایه چرخان آهن ربایی وجود دارد که توسط شبکه برق منطقه کار می کند و یک دنده دیگر نیز درون خودرو قرار دارد.

در این شیوه استفاده از امواج رادیویی حذف می شود.

دنده پایه از راه دور، دنده درون خودرو را فعال می کند تا برق برای شارژ باتری تولید شود.

در حال حاضر چهار ایستگاه شارژ بی سیم در این دانشگاه  راه اندازی شده و خودروهای سرویس ایاب و ذهاب دانشگاه با این فناوری جدید شارژ می شوند.

آزمایش ها نشان می دهد این سیستم 90 درصد کاراتر از شارژ کابلی است. شارژ کامل با این سیستم چهار ساعت طور می کشد و خودرو می تواند هشت ساعت با این شارژ حرکت کند.

دیوید وود سان یکی از مسئولان این دانشگاه گفت: از زمانی که آزمایش این سیستم را آغاز کرده ایم بازخورد مثبتی از رانندگان  دریافت کرده ایم. همه کاری که راننده باید انجام دهد این است که خودرو را پارک کند و سپس شارژ خودرو به صورت خودکار آغاز می شود.

محمد آذرنهاد
بسمه تعالی ضمن تشکر از شما دوست عزیز به دلیل بازدید از وبلاگ اینجانب . تحصیلات بنده در رشته مهندسی مکانیک میباشد . این وبلاگ به دلیل تبادل مطالب علمی - اجتماعی و فرهنگی ایجاد شده است و بدیهی است که خالی از اشکال نیست لطفا با نظرات خود اینجانب را یاری فرمایید .
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :