مهندس محمد آذرنهاد
صفحات وبلاگ
نویسنده: محمد آذرنهاد - ۱٢ امرداد ۱۳٩۱

یک گروه از محققان در دانشگاه فناوری توکیو رباتی ساخته اند که برای انجام حرکات دست و پای همزمان ایده‌آل عمل می‌کند، این ربات شناگر می‌تواند الگویی برای غریق نجاتهای بی عیب و  نقص در آینده فراهم کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، این گروه از محققان با ریاست موتومو ناکاشیما ابراز امیدوارای کرده است که در نهایت این ربات شناگر بتواند به عنوان یک غریق نجات عمل کرده و در شهرهای ساحلی به شناگرانی که دچار مشکل می شوند کمک کند.

ربات شناگر می تواند طول استخر را شناکند و 20 موتور کنترل می توانند ربات را در حرکت به جلو در آب کنترل کنند،

جدا از اهداف مربوط به غریق نجاتی، این ربات شناگر برای کمک به تحقیقات در زمینه شنا نیز موثر خواهد بود.

درحال حاضر مشکل محفوظ نگاه داشتن پدهای حسی حرکتی در آب و همچنین دشواریهای انجام حرکات شنا برای شناگران به صورت پشت سرهم و بی وقفه می تواند این ربات را برای انجام تحقیقات به یک ابزار مناسب تبدیل کند.

ربات شناگر می تواند این مشکلات را حل کند و به محققان کمک کند که مولفه های مختلفی را چون نیروی لازم برای سوق دادن شناگر به جلو را مورد بررسی و اندازه گیری قرار دهند.

این گروه ربات شناگر را با استفاده از یک اسکنر سه بعدی  برای نقشه برداری دقیق از فیزیک بدن انسان درحال شنا ساخته اند.

این اندازه گیریها که برای ساخت ربات به کار رفته دربرگیرنده 30 موتور ضد آب بوده که به صورت رایانه ای کنترل می شوند و حرکات شنا را برای ربات ایجاد می کند.


محمد آذرنهاد
بسمه تعالی ضمن تشکر از شما دوست عزیز به دلیل بازدید از وبلاگ اینجانب . تحصیلات بنده در رشته مهندسی مکانیک میباشد . این وبلاگ به دلیل تبادل مطالب علمی - اجتماعی و فرهنگی ایجاد شده است و بدیهی است که خالی از اشکال نیست لطفا با نظرات خود اینجانب را یاری فرمایید .
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :