مهندس محمد آذرنهاد
صفحات وبلاگ
نویسنده: محمد آذرنهاد - ٢٢ تیر ۱۳٩۱

مهندسان موفق به طراحی نوعی اسکنر انگشت‌نگاری شدند که می‌تواند از فاصله شش متری اثر انگشت بگیرد.


به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان در حال کنکاش طرح‌های بهتر بیومتریکی برای پاسخگویی به تقاضاهای تجاری در زمینه ابزار شناسایی و تایید هستند.

در میان فناوری‌های بیومتریک طراحی سیستم‌های انگشت‌نگاری برای مدیریت امنیتی و کنترل دسترسی از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار است.

شرکت تازه تاسیس IDair جدیداً نوعی سیستم اسکنر انگشت‌نگاری را طراحی کرده که قادر به خوانش اثرات انگشت از فاصله شش متری است.

در این سیستم فرد دست خود را با هدف تصدیق هویت برای حسگر تکان می‌دهد. در این جا هیچ‌گونه توقفی در محل بازرسی برای بررسی کارت ID صورت نمی‌گیرد. سیستم مزبور یک اسکنر فاقد لمس است و از اثرانگشت با جزئیات دقیق عکس گرفته می‌شود و سپس این اطلاعات با یک پایگاه داده مطابقت داده می‌شود.

نکته قابل توجه این است که اثر انگشت‌ها از یک فاصله معین جمع‌آوری می‌شوند، بنابراین نیازی به لمس پد اسکنر نبوده و این امر مانع از بروز مشکلات کنونی میزان دقت ناشی از خاک، دوده یا چربی روی انگشت می‌شود.

شرکت سازنده دستگاه اسکنر بر روی در قرار تعبیه می‌کند.

عملکرد این سیستم بسیار شبیه به روش پردازش تصاویر زمینی توسط ماهواره است.

شرکت IDair یک ارگان فعال در زمینه فناوری‌های بیومتریک است و در نظر دارد اسکنر جدید را در کابردهای خرده‌فروشی نیز به کار برد. این شرکت همچنین قصد دارد حسگرهای بیشتری را برای تشخیص چهره و اسکن عنبیه را در قالب یک سیستم بیومتریکی جامع‌تر اضافه کند.

محمد آذرنهاد
بسمه تعالی ضمن تشکر از شما دوست عزیز به دلیل بازدید از وبلاگ اینجانب . تحصیلات بنده در رشته مهندسی مکانیک میباشد . این وبلاگ به دلیل تبادل مطالب علمی - اجتماعی و فرهنگی ایجاد شده است و بدیهی است که خالی از اشکال نیست لطفا با نظرات خود اینجانب را یاری فرمایید .
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :