مهندس محمد آذرنهاد
صفحات وبلاگ
نویسنده: محمد آذرنهاد - ۱٤ اردیبهشت ۱۳٩۱

متخصصان یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به ساخت موتور سیکلت هیبریدی (پیل سوختی – باتری) شدند.


به گزارش خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این موتورسیکلت روز چهارشنبه در حاشیه‌ دومین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی با حضور رییس سازمان فضایی ایران، رییس مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری، رییس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و جمعی از مسوولان و محققان برگزار شد رونمایی شد.

ضرورت پرداختن به کاربری حمل ونقل پیل سوختی با توجه به مزایای زیست محیطی آن و از طرفی لاینحل بودن مشکلات آلودگی کلان شهرها به ویژه تهران از اهداف طراحی و ساخت این موتور سیکلت بدون آلایندگی بوده است.

همچنین کسب فناوری ساخت موتور سیکلت هیبرید (پیل سوختی – باتری) و شناخت و تقویت توانمندی‌های داخلی برای تولید نیمه صنعتی و انبوه آن از اهداف طرح ساخت موتور سیکلت هیبرید بوده که با حمایت ستاد انرژی‌های نو و سازمان انرژی‌های ایران توسط یکی از شرکتهای دانش بنیان اجرا شده است.

سیستم مولد پیل سوختی پلیمری، باتری لیتیوم و سوخت هیدروژن 95.99 درصد است و می تواند با هر بار سوخت‌گیری مسافت 220 کیلومتر را با حداکثر سرعت 110 کیلومتر در ساعت طی کند.

محمد آذرنهاد
بسمه تعالی ضمن تشکر از شما دوست عزیز به دلیل بازدید از وبلاگ اینجانب . تحصیلات بنده در رشته مهندسی مکانیک میباشد . این وبلاگ به دلیل تبادل مطالب علمی - اجتماعی و فرهنگی ایجاد شده است و بدیهی است که خالی از اشکال نیست لطفا با نظرات خود اینجانب را یاری فرمایید .
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :