مهندس محمد آذرنهاد
صفحات وبلاگ
نویسنده: محمد آذرنهاد - ٢٦ بهمن ۱۳٩٠

محققان دانشگاه ایالتی مونتانای آمریکا موفق به توسعه فرآیند تبدیل گیاه روغنی «کاملینا» به سوخت جت و چند محصول شیمیایی دیگر شدند. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،  محققان در جریان یک فرآیند در دما و فشار پایین موفق شدند 


علاوه بر تولید سوخت جت از گیاه روغنی کاملینا، گازهای بوتان، پنتان، بنزین، گازوئیل، تری گلیسیرید و دیگر محصولات اولئوشیمیایی تولید کنند.

سوخت جت گیاهی تولید شده از روغن گیاهی کاملینا موفق به اخذ استاندارد انجمن تست مواد آمریکا (ASTM) شده است . در حال حاضر تنها چند روش محدود برای تولید سوخت های تجدید پذیر برای هواپیمای جت وجود دارد که متداول ترین آنها، روش «فیشر – تروپس» است.

سالانه بیش از 73 میلیارد گالن سوخت جت تولید می شود که 3.5 درصد سهم تولید گازهای گلخانه‌یی را به خود اختصاص می دهد. تولید سوخت از دانه های گیاهی نقش مهمی در کاهش آلودگی ایفا می کند.

 

محمد آذرنهاد
بسمه تعالی ضمن تشکر از شما دوست عزیز به دلیل بازدید از وبلاگ اینجانب . تحصیلات بنده در رشته مهندسی مکانیک میباشد . این وبلاگ به دلیل تبادل مطالب علمی - اجتماعی و فرهنگی ایجاد شده است و بدیهی است که خالی از اشکال نیست لطفا با نظرات خود اینجانب را یاری فرمایید .
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :