مهندس محمد آذرنهاد
صفحات وبلاگ
نویسنده: محمد آذرنهاد - ۱٥ مهر ۱۳٩۳

فناوران یکی از شرکتهای دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت پمپ تخصصی انتقال نفت خام با استاندارد جهانی API 674 شدند.

آقای مهدی کشمیری، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه طراحی این پمپ از اواخر سال 92 توسط گروه فنی و مهندسی این شرکت دانش بنیان آغاز شد، اظهار کرد: این پمپ در اواخر تابستان امسال به مرحله ساخت کامل رسید.

وی افزود: کارفرمای این پروژه، شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران است که کارشناسان این شرکت پس از تست عملکرد پنج ساعته این پکیج الکترو پمپ، رای به تایید و صلاحیت این پمپ دادند.


همچنین مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در خصوص این فناوری گفت: پمپ‌های ساخته شده در ایران بیشتر از دسته پمپ‌های سانتریفوژ است و ساخت آن‌ها (پمپ‌های رفت و برگشتی) به دلیل پیچیدگی‌های بسیار زیاد مکانیکی به ندرت صورت می‌پذیرد.

آقای آرش شورشی افزود: این دسته از پمپ‌ها بیشتر در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی جهت سرویس‌های نفت و خام، تری اتیلن گلایکول و برخی دیگر از مواد شیمیایی که نیازمند دبی پایین با فشار بالا هستند، کاربرد دارد.

وی تصریح کرد: عمده این دسته از پمپ‌ها از خارج کشور با قیمت‌های بسیار بالاتر نسبت به مشابه ساخته شده داخلی به ایران وارد می‌شود که در صورت حمایت بخش‌های مختلف دولتی و کارفرمایان می‌توان این تجهیز را در داخل کشور بومی‌سازی کرد.

ایسنا

محمد آذرنهاد
بسمه تعالی ضمن تشکر از شما دوست عزیز به دلیل بازدید از وبلاگ اینجانب . تحصیلات بنده در رشته مهندسی مکانیک میباشد . این وبلاگ به دلیل تبادل مطالب علمی - اجتماعی و فرهنگی ایجاد شده است و بدیهی است که خالی از اشکال نیست لطفا با نظرات خود اینجانب را یاری فرمایید .
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :